Ön Ödemeli Kart Nedir?

Ön ödemeli kart nedir? İnternet üzerinden bir hayli alışveriş yapan kişiler için özel olarak üretilen birçok farklı kart bulunmaktadır. Ön ödemeli sanal kart olma özelliğine sahip bu sanal kartlar hem güvenlik yapısıyla hem de pratik olma açısından son derece kullanışlıdır. Kredi kartları ile kıyaslandığında da birçok açıdan bir adım öndedir. İnternet siteleri üzerinden kolaylıkla alınabilen bu kartlar, farklı para biriminde olabilmektedir. Paykasa ön ödemeli sanal kart Euro cinsinden kuruna sahipken Astropay kartlar dolar para birimini kullanmaktadır. Bununla birlikte bu kartların birçok farklı seçeneği de bulunmaktadır. İstenilen tutara sahip kart alımı sağlanmaktadır. Bu kartların alımı sırasında da kişisel bilgi istenmemektedir. Ayrıca kart ücreti dışında ek ücret ve üyelik söz konusu olmamaktadır.

Nerede Kullanılır?

Kart alımından sonra sanal kar geçerli olan platform ve internet sitelerinde kullanımına hemen başlanmaktadır. Kart alımı ile verilen pin bu alışveriş ve ödemelerde kullanılmaktadır. Bunun dışında başka bir husus gerekmemektedir. Bu durumda işlemlerin çok daha hızlı ve kolay olmasını sağlamaktadır. Kartın içinde bulunan tutarın hepsi, tek bir işlem içinde kullanılabilir. Bununla birlikte tutarın bitmesi halinde ise kart iptali gerçekleşmektedir.

Ön ödemeli kart olduğu için borçlanma durumu da olması mümkün değildir. Bunun yanı sıra kartın kötü niyetli kişiler tarafından elde edilmesi durumunda ise sadece içindeki tutar kadar harcama yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

Kredi kartlarında olduğu gibi limit yükseltme gibi özelliklere sahip olmamasının yanı sıra istenmesi halinde bozdurma işlemleri de yapılabilir. Sanal kart içinde bulunan tutarın hesaplanarak banka hesabına aktarılmasını ifade eden bozdurma işlemi web sitemizden yapılmaktadır. Bozdurma ve satın alma işlemi için whatsapp ve canlı destek bölümünden temsilcilerimizle iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz.  Ön ödemeli ve tek kullanım özelliğinden dolayı da dolandırıcıların hedefi haline gelmeyen sanal kartlar, ülkemizde de çok hızlı bir şekilde kullanımı artmaktadır. Ülkemizde genelde alışveriş ve uluslar arası ödemelerde çok sık kullanılmaktadır. Ülkemizden Paypalın çekilmesiyle birlikte yurt dışından toptan ürün almanın güvenilir tek alternatifi haline gelmiştir. Daha fazla bilgi için iletişim bölümünden veya müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Ön ödemeli kartların çeşitlerini sitemizde inceleyebilirsiniz. Diğer kartlar başlığı altında veya bloğumuzda bulabilirsiniz.